Ahoj, já jsem Helča.

Jsem vášnivá žena milující přírodní moudrost, dary přírody a život. Každý den prožívám naplno.

Starám se o sebe, kvalitně se stravuji. Pravidelnou součástí mého jídelníčku jsou zelené potraviny GW. Bylinky jsou v mé kuchyni jako doma a pomáhají mi  i při léčbě. 

Starám se o své tělo. Vyrábím si domácí kosmetiku. Z letité „domasedky“ se ze mě stala vášnivá turistka. 

Starám se o své myšlenky. Pečlivě se hlídám, čemu věnuji svoji pozornost a energii.

Je mi přes padesát. Jsem zdravá a vitální žena, neužívám žádné léky a žiji bohatě naplněný život.

Žiji  svoji vášeň pro život.

“ Nemocný člověk má jediné přání, zdravý jich má milion a může objevovat svoji vášeň pro život.“ 

To jak žiji teď, může znít banálně,  ale ještě před pár lety jsem se utápěla ve strachu, že brzy umřu.

Bylo mi 46, seděla jsem v čekárně na onkologii a pozorovala lidi kolem sebe. Byli mladí, staří, ženy, muži i děti, někteří optimisticky naladěni a druzí odevzdaní a smíření s osudem. Tak tohle budu nejspíš za pár let prožívat taky, pomyslela jsem si. Teď tu sedím se svým taťkou, který čeká na chemoterapii a ozařování, za pár let tu můžu sedět sama. 

Rakovina se táhne naším rodem jako had. Přestože jsem vystudovala farmacii a výživovou školu, měla jsem pocit, že nemoc je jako ruleta. Nikdy nevíš, kterou si vytáhneš.  A mně se právě otočily přesýpací hodiny, které začaly odpočítávat čas. Čas, který mi ještě zbývá. Čas, který prožiji ve zdraví a radosti.

Navenek mi nic nechybělo. Měla jsem skvělého muže, dva bezvadné syny. Pracovala jsem jako vedoucí lékárník v největší lékárně ve městě. Navenek se  zdálo, že vedu spokojený život. 

Jenže mě sžíral strach, strach z nemoci , strach ze smrti a obrovská nejistota.

Najednou jsem si uvědomila, že lidé do lékárny za mnou chodí přes 20 let a místo, aby jim léky pomáhaly, chodí stále častěji a počet léků, které užívají, se neustále zvyšuje. Lidé mi pomalu, ale jistě, chřadli před očima. Začaly ve mně klíčit pochybnosti, jestli léky jsou to pravé ořechové, co jim pomůže od zdravotních potíží, a oni se uzdraví. 

Nechtěla jsem jen pasivně čekat a rozhodla se pro změnu.

                                                    Vezmu  svoje zdraví a svůj život do svých rukou .                                                            Začnu o sebe pečovat. 

Uvědomila jsem si, že tělo je jako dům, který se skládá z cihel (bílkovin, tuků a sacharidů). Když nemám kvalitní cihly, nebudu mít pevný dům. Využiji svých znalostí z výživové školy a dám své tělo do pořádku. 

V této době se ke mně dostaly zelené potraviny firmy Green Ways. Viděla jsem v užívání ječmene a chlorelly skvělý způsob pročištění a navrácení těla do kondice.  K mému velkému překvapení měly zelené potraviny ještě velký vedlejší efekt. Přestaly mě trápit migrény, kterými jsem  léta trpěla. Co jsem využívala tablet a různých prášků a nic mi na urputné bolesti hlavy nezabíralo. 

Začala jsem se o zelené potraviny zajímat více a objevovala jejich schopnosti. Dokáží tělo pročistit a vyživit. Přestože nejsou léky, pomohly  mně od zdravotních potíži. Od té doby byly zelené potraviny GW pravidelnou součástí mého jídelníčku. 

Začala jsem o sebe pečovat kvalitním jídlem. Informace, které jsem se naučila ve výživové škole, najednou získaly úplně jiný rozměr. Objevila jsem pro sebe tajemství našeho těla, jak funguje biochemie a jednotlivé chemické procesy v těle. 

Uvědomila jsem si, že:

 jídlo může být naším lékem, aby léky nemusely být naším jídlem. 

K péči o jídelníček  jsem přidala i pravidelný pohyb. Dostatečně jsem spala. Ale přesto tomu něco chybělo. 

Můj  taťka svůj boj s rakovinou prohrál. Přestože medicína udělala vše, co mohla, díky  ozařování a chemoterapii  nemoc zlikvidovala, rakovina se  vrátila zpět. 

V čem byl problém?  Ptala jsem se sama sebe, co ještě chybí do skládanky života? 

Cestou do práce jsem uviděla velký billbord s nápisem VÁŠEŇ PRO ŽIVOT. To je ono! To byl poslední dílek do skládačky.

Chyběla mi vášeň pro život. Ale co to je? Nějaký vyšší smysl života. Něco, proč tu jsem. Nějaký oheň, který zapálí moji vnitřní jiskru. Uvědomila jsem si, že  každý máme svůj dar, který je ke prospěchu nám i ostatním. Je potřeba ho používat a rozsvěcet svoje vnitřní světlo.  

I já mám svoje dary. 

Dar inspirovat lidi, jak mohou vzít své zdraví do svých rukou. Umím číst v odborných textech a překládat je do lidštiny, aby jim porozuměl opravdu každý. Informace převádět do praktických rad a zkušeností.

Jsem vášnivá kuchařka.  Naučím Vás, jak si hravě a s vášní připravit zdravé a chutné jídlo. Jídlo je dar přírody, vše co v přírodě vyroste a běhá, je  pro nás kvalitní potravou. Žádná továrna na potraviny nemůže vyrobit to, co namíchala příroda.

Jsem milovnice bylinek. Ukážu Vám,  jak z nich připravovat chutné pokrmy. Představím vám  jejich léčivou sílu  v chutném čaji, v  bylinkovém sirup nebo mastičce.  Naučím Vám využívat darů přírody, jako to uměli naší předci. 

Vstupuji do další etapy svého života plná optimismu a elánu, beze strachu z nemoci. Nemoc je jen informace, že nežijeme v souladu sami se sebou. 

Věřím, že ke šťastnému a bohatému životu nám stačí obyčejné věci. 

  • Dobře a kvalitně se najíst 
  • Dodržovat pitný režim 
  • Dobře se vyspat
  • Pravidelně se pohybovat
  • Starat se o své myšlenky 
  • Najít svou vášeň pro život

Jsem  zdravá, žiji život plný energie, zkouším stále nové věci a mám  hromadu  nápadů a realizuji je.

 Prožívám svoji VÁŠEŇ PRO ŽIVOT.

Můžete se inspirovat a společně  se mnou se vydat na novou cestu.

Na cestu od nemoci ke zdraví. 

Jestliže Vám tato cesta dává smysl, můžu být vaším průvodcem.